محتوا: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
پس زمینه: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
الگو: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
به پشتیبانی اپن کارت فارسی خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی به انجمن اپن کارت فارسی خوش آمدید،

برای دانلود اپن کارت فارسی و افزونه های منتشر شده به وب سایت ما مراجعه نمایید و برای استفاده از امکانات انجمن پشتیبانی اپن کارت فارسی ثبت نام نمایید.

srmajid

مشکل با درگاه بانک ملت

14 ارسال در این موضوع

سلام و خسته نباشید

چند وقت پیش سئوالی در رابطه با بانک ملت پرسیده بودم که متاسفانه نمیتونستم وارد سایت بشم برای همین مجددا میپرسم

من سه درگاه بانکی سامان پاسارگاد و ملت رو دارم

واحد پول رو روی تومان گذاشتم اما وقتی به دو درگاه سامان و پاسارگاد وصل میشه مثلاً 20.000 تومن رو خودش تبدیل میکنه به 200.000 ریال و پرداخت با موفقیت انجام میشه

اما درگاه ملت یک مشکل داره و اون این هست که 20.000 تومن رو زمانی که وارد درگاه میشه تبدیل به 20.000 ریال میکنه

میخواستم ببینم مشکل از کجا هست و چجوری باید رفعش کنم محبت میکنید اگر راهنمائی بفرمائید (این مشکل فقط مربوط به درگاه بانک ملت هست)

از همین درگاهی که داخل سایت استفاده میشه استفاده میکنم نسخه اپن کارتم هم 2.0.1.1 هست

ارادتمند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

این ماژول هایی که منتشر شده را قبلا روی فروشگاه تست شده است و بعد از اطمینان ار عملکرد صحیح در اینجا برای دانلود گذاشته شده است.

بررسی کردم، نسخه ای که استفاده می کنید هسته نسخه ما نیست، قسمتی از فایل ها مثل فارسی ساز و شمسی ساز از نسخه ما است ولی احتمال می دهم مشکل از هسته باشد!

کدهای قسمت دوم در فایل catalog/controller/ocf_mellat.php جایگرین قسمت اول شدند.

$data['orderTotal'] = $this->currency->format($order_info['total'], $order_info['currency_code'], false, false);
$data['orderTotal'] = $this->currency->convert($data['orderTotal'], $order_info['currency_code'], "RLS");

$data['orderTotal'] = $this->currency->format($order_info['total'], $order_info['currency_code'], $order_info['currency_value'], false);
if($this->currency->getCode() == 'TOM') {
    $data['orderTotal'] = $data['orderTotal'] * 10;
}

به این صورت مشکل شما حل شد.

توجه : این راه حل برای نسخه 2.0 هست و استفاده از این کدها برای سایر نسخه ها توصیه نمی شود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

من قبلا پرداخت بانک ملت رو روی 1.0.3.1 نصب کرده بوم و بدون مشکل پرداخت میکردم اما با آپدیت امروز خطای زیر رو میده مشکل از کجاست

Notice: Error: Could not load template /home/clockir/public_html/catalog/view/theme/default/template/default/template/payment/ocf_mellat.tpl! in/home/clockir/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_library_template_basic.php on line 26

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

ماژول بانک ملت مشکلی ندارد، مشکل از طرف شماست که به توضیحات اپن کارت هر نسخه توجه نمی کنید، درحالی که ماژولهای بانکی درونش موجود است، بعد ماژولی که با اون نسخه سازگار نیست را رویش جایگزین می کنید !! این طوری است که به مشکل بر می خورید!

کافیه از فایل های همان نسخه اپن کارت استفاده کنید، بعد می بینید که مشکلی وجود ندارد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

من از ماژول پرداخت بانک ملت نصب شده بر روی خود اپن کارت 2.2  دارم استفاده میکنم ولی موقع اتصال به درگاه بانکی تغییر واحد پولی از تومان ( سایت ) به ریال ( بانکی ) رو انجام نمیده

مثلا محصولی با قیمت 21000 هزار دارم تو سایت که با هزینه پستی 5000 هزار جمع کل سفارش 26000 هزار تومن میشه ولی موقع پرداخت مبلغ رو 2600 هزار تومن میاره

آیا مشکل در ماژول بانک ملت هستش یا جای دیگه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

مشکلتان بررسی شد، مشکل از طرف تنظیمات شما بود که واحد پول "ریال" را حذف کرده بودید، برای کار کردن ماژول های پرداخت اپن کارت به هر دو واحد پول "ریال" و "تومان" نیاز دارد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

من موقع استفاده از ماژول خطای: وب سرویس (421 :: IP معتبر نیست) رو دریافت میکنم، از چی میتونه باشه؟ نظری دارید؟

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

این پیام به این معنی است که آی پی شما برای درگاه بانک معتبر نیست! یعنی باید مجددا آی پی هاست را بدست آورید و از طریق پشتیبانی به "به پرداخت" اطلاع دهید تا آی پی درگاهتان را روی مورد اعلام شده تنظیم کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

سایت من از ماژول بانک ملت استفاده میکند ،اطلاعات مورد نیاز که بانک بهم داده رو وارد کردم اما زمان خرید به درگاه وصل نمیشه و فقط مینویسه 

لطفا صبر کنید و هیچ خطایی هم نمیده که متوجه مشکل بشم

این خطا در error_log بوجود اومده

PHP Fatal error:  Call to undefined method Loader::library() in /home/digineed/public_html/catalog/controller/payment/mellat.php on line 45

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

مشکل شما از اینجا هست که قالب های تجاری را با نسخه QuickStart یا همان آسان نصب استفاده می کنید، در صورتی که باید قالب ها را در هسته ای که ما منتشر کرده ایم استفاده کنید، تا هسته شما همیشه بدون مشکل باشد و دقیقا بدانید چی استفاده می کنید!

همچنین قالب شما یک سری از فایل های اصلی هسته را تغییر یا جایگزین می کند که مشکل اصلی همین هست، چرا که هسته 2.1 اصلی مشکل دارد و فقط هسته ای که توی انجمن ما هست بدون مشکل هست !

تا الان همه میدانند هسته نسخه 2.1 مشکل دارد و همه ماژول های بانکی روی آن به درستی کار نمی کنند! قبلا هم کاربران دیگر این مشکل را داشته اند، برای رفع مشکل قالب های تجاری باید با پشتیبان فنی قالبتان تماس بگیرید تا مشکلتان را حل کند. (رسیدگی به مشکلات از قالب های تجاری به انجمن مربوط نیست، لطفا طبق قوانین انجمن، برای این موارد در انجمن تاپیک یا پست ارسال نکنید!)

توجه :  حتی اگر موارد که گفته شده را انجام دهید (یعنی قالبی که هسته را تغییر نمی دهد را روی هسته اپن کارت فارسی استفاده کنید)، اگر قالب شما دارای قابلیت override engine باشد، باز هم به مشکل برخورد می کنید، چرا که ماژول override engine هم طبق نسخه مشکل دار انگلیسی اپن کارت درست شده است، پس بهتر است از استفاده از قالب هایی که override engine دارند خودداری نمایید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

من درگاه بانک ملت رو نصب کردم و در هنگام اتمام سفارش خطای 421 ای پی میگیره به پشتیبانی زنگ زدم تا ای پی رو چک کنن ببیند صحیح یا نه الان ازم orderid می خوان میشه بنده رو برای بدست آوردن orderid این ماژول یاری کنید

جای وجود نداره که بتونیم شناسه سفارش رو ببینیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

orderid یک عدد ثابت نیست و برای ماژول بانک ملت این طوری محاسبه میشود.

date("YHis") . rand(1, 10000) . rand(1, 10000)

مثلا برای این لحظه از امروز 201706163613 می شود.

مقدار این عدد فقط بعد از اینکه سفارش با موفقیت ثبت و پرداخت شود و به فروشگاه برگردد در قسمت تاریخچه سفارش ثبت می شود و قابل مشاهده می باشد، سفارشی هم که پرداخت نشده باشد orderid و شناسه واریز آن ثبت نمی شود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

بعضی مواقع مثل همین جمعه هفته پیش که به پرداخت ملت مشکل داشت، مشتری به درگاه منتقل می شد اما بعد از ریدایرکت به سایت تایید نمیشد . نتیجه پرداخت به این صورت می شد :

واریز به حساب: انجام نشد
شناسه سفارش: 2017161*********
شناسه خرید: 20171616223***
شناسه ارجاع: 130143***

تا اینجا مشکلی نبود و دقیقا از اینجا به بعد هستش که همه چیز خراب میشه.

همانطور که میدونید پایین همین چند خط دکمه ادامه هستش وقتی کلیک کنه مشتری وارد صفحه Success میشه. از اونجایی هم که من ماژول پین کد های تحویل اتوماتیک دارم مشتری توی این صفحه میتونست رمز شارژ رو ببینه و به ایمیلش هم ارسال می شد.

چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

با سپاس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

فکر کنم راه حل زیر جوابگو باشد،

کافیه کد زیر را در فایل "catalog/controller/payment/ocf_mellat.php" پیدا کنید :

$this->model_checkout_order->addOrderHistory($order_info['order_id'], $this->config->get('ocf_mellat_order_status_id'), $comment, true);
					$data['continue'] = $data['address_success'];

توجه داشته باشید حتما قرار نیست دقیقا این کد را با این فضای خالی پشت سرهم جستجو کنید، خط اول را که پیدا کنید خط بعدی پشت سر آن موجود است.

حال کد زیر را جایگزین این 2 خط کنید :

if ($data['settled'] == $this->language->get('text_settle_yes')) {
						$this->model_checkout_order->addOrderHistory($order_info['order_id'], $this->config->get('ocf_mellat_order_status_id'), $comment, true);
						$data['continue'] = $data['address_success'];
					} else {
						$data['continue'] = $data['address_cancel'];
					}

در این شرط این مورد چک می شود که اگر واریز به حساب انجام شده سفارش ثبت شود و لینک موفقیت برای دکمه ست شود، در غیر این صورت سفارش ثبت نمی شود و لینک کنسل که همان لینک تسویه حساب است برای دکمه ست می شود که یعنی باید تسویه حساب مجددا انجام شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم