محتوا: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
پس زمینه: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
الگو: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
به پشتیبانی اپن کارت فارسی خوش آمدید

بازدیدکننده گرامی به انجمن اپن کارت فارسی خوش آمدید،

برای دانلود اپن کارت فارسی و افزونه های منتشر شده به وب سایت ما مراجعه نمایید و برای استفاده از امکانات انجمن پشتیبانی اپن کارت فارسی ثبت نام نمایید.

opencartfarsi

آمورش نحوه شمسی سازی سایر ماژول ها

1 ارسال در این موضوع

با توجه به اینکه سیستم شمسی ساز اپن کارت فقط در قسمت های پیش فرض اعمال می شود و روی ماژول ها یا صفحاتی شما اضافه می کنید و تاریخ میلادی دارند اعمال نمی شود این آموزش به صورتی کلی راهنمایی لازم را در اختیارتان می گذارد.

باید فایل ماژولی که اضافه می کنید چنین کدی را پیدا کنید:

date($this->language->get('date_format_short'), strtotime($result['date_modified']))

حالا حتما نیاز نیست که دقیقا اینطوری باشد، همین که تابع date( را داشته باشد کافی است، بعد با تبدیلش به صورت زیر شمسی می شود:

jdate($this->language->get('date_format_short'), strtotime($result['date_modified']))

همان طور که می بینید تابع date به jdate تبدیل شده، که تابع jdate تاریخ شمسی را نشان می دهد.

 

توجه: برای شمسی سازی از حالت اول به دوم در صورتی که از اپن کارت فارسی که پیش فرض شمسی شده است استفاده می کنید، نیازی به فراخوانی فایل شمسی ساز اپن کارت ندارید ولی در صورتی که این کار را روی اپن کارت انگلیسی انجام دهید خطا نمایش داده می شود.

نکته: همان طور که در قسمت شمسی شده می بینید فرمت نمایش تاریخ از متغیر زبان "date_format_short" دریافت می شود که توی فایل زبان اپن کارت تعریف می شود، قسمت دومش هم که در اینجا متغیر result['date_modified'] هست مقدار تاریخ می باشد.

توجه: این آموزش فقط برای ماژول های معمولی است که تاریخ میلادی را در خروجی نمایش می دهند که تاریخ را شمسی می کند، برای بخش مدیریت ماژول هایی مثل اخبار و وبلاگ که فیلد انتخابگر تاریخ دارند این آموزش مناسب نیست، برای چنین ماژول هایی باید کارهای دیگری انجام شود که در صورتی که وقت شود کاملتر توضیح داده خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر