opencartfarsi

مدیریت کل
 • تعداد محتوا

  238
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  269

تمامی ارسال های opencartfarsi

 1. opencartfarsi

  خطا موقع ورود به مدیریت

  با سلام در حال حاضر که در مدیریت فروشگاه شما خطایی مشاهده نمیشود! اما در مورد خطا ها: بخش اول خطا که گفته شده از charset UTF-8 پشتیبانی نمی شود را باید به هاستینگ خود بگویید تا این قابلیت را برایتان فعال کنند. خطای Cannot modify header information مربوط می شود فایل زبان اپن کارت را ادیت کرده اید و فرمت آن را utf-8 گذاشته اید که باید utf-8 without bom باشد. همچنین توجه داشته باشید که بدلیل حذف کپی رایت اپن کارت فارسی از مدیریت فروشگاهتان، در صورتی که در آینده مشکلی برایتان ایجاد شود، هیچ گونه پاسخگویی در قبال آن نخواهیم داشت!
 2. با سلام ما نسخه گلد نداریم، اما در صورتی که مشکلی در درج نماد اعتماد در فروشگاه دارید کافیه به فایل زیر مراجعه کنید : catalog/view/theme/Your-theme/template/common/footer.tpl (Your-theme همان قالب پیش فرض شما می باشد) کافیه این فایل را با یک ادیتور در پنل هاست باز کنید و قبل از کد </body> در این فایل، محتوای کد نماد اعتماد خود را وارد کنید. با انجام این کار، نماد اعتماد شما در پاورقی فروشگاه (در همه صفحات) نمایش داده می شود. در صورتی که بعدا خواستید کاری مثل شناور شدن و ... روی ظاهر نمایش نماد اعتماد در فروشگاه انجام دهید، کافیه کدهای html مورد نظرتان را مجددا در همین فایل اعمال کنید. موفق باشید.
 3. با سلام ماژول های زیادی برای این مورد موجود است، اکثر موارد یک فرم تماس برای کاربر فراهم می کنند تا از طریق آن تماس بگیرند، حالت های دیگری هم هست که چند نمونه اش را در زیر لینک میدهم: لینک جستجو برای contact for price لینک جستجو برای call for price این هم لینک یک ماژول برای جایگزینی متن دلخواه به جای قیمت
 4. با سلام همان طور که در جریان هستید در نسخه 1.5 یکی از راه های افزایش امنیت اپن کارت، تغییر پوشه مدیریت بود، اما در نسخه های 2 و 3 به دلیل اینکه دارای سیستم تغییرات (ماژول های ocmod) هستند، این روش دیگر راه حل مناسبی نیست، چرا که این طوری باید هر زمانی که ماژول ocmod ای را می خواهید نصب کنید، باید اول ببینید به مدیریت هم اعمال می شود یا خیر و اگر اعمال می شود کدهای مربوط به مسیر مدیریت را طبق مسیر جدید تغییر دهید بعد ماژول را نصب کنید. اکنون چند ماژول در زیر معرفی می شوند که همگی مشابه هم هستند و با اضافه کردن دو قسمت key و value باعث می شوند که دیگر آدرس مدیریت فروشگاه شما بدون این کاراکترها باز نشود و همین باعث افزایش امنیت می شود، چرا که فقط شما به عنوان نصب کننده این ماژول می دانید آن کاراکترها چی هستند! 1. ماژول Secure Admin URL 2. ماژول Change admin url 3. ماژول SecureMyAdmin برای نسخه 1.5
 5. opencartfarsi

  مشکل با درگاه بانک ملت

  با سلام در بعضی موارد دیده شد که بدلیل فعال نبود openssl در هاست، در نسخه 3، بخش پرداخت مشکل داشته، اما در فروشگاه شما تست انجام شد و بدون هیچ گونه مشکلی به درگاه وصل شد!
 6. opencartfarsi

  ماژول پرداخت savano

  با سلام از آنجایی که این ماژول قبلا توسط ارائه کننده این سرویس پرداخت نوشته شده، کافیه با بخش فنی اون سایت تماس بگیرید تا امکان بروزرسانی آن را برای نسخه های بعدی فراهم کنند.
 7. opencartfarsi

  مشکل در نصب افزونه

  با سلام احتمالا شما فایلتان نامعتبر بوده، در اینجا راهنمایی لازم برای نصب افزونه موجود است.
 8. با سلام این احتمالا بدلیل این است که در نسخه 3، دیگر به صورت مستقیم در هسته کدی برای فراخوانی مستقیم ارسال ایمیل نیست، این بخش توسط event ها انجام می شود. کافیه جدول oc_event را در phpmyadmin هاست پیدا کنید و محتوای آن را خالی کنید و طبق محتوای فایل install.sql محتوای این جدول را پر کنید.
 9. opencartfarsi

  باز نشدن فروشگاه

  با سلام مشکل سایت شما بدلیل دستکاری شدن فایل .htaccess بود، اضافه شدن یک سری دستور در این فایل باعث شده بود که سایت شما بی دلیل ریدایرکت شود. همواره باید توجه داشته باشید که قبل از هرگونه تغییری در فروشگاه از فایل های آن بکاپ بگیرید تا در صورتی که مشکلی پیش آمد بتوانید آن را رفع نمایید.
 10. opencartfarsi

  مشکل با درگاه بانک ملت

  با سلام پس اگر اینطور هست نیازی به استفاده از اون کد نیست! در ضمن خط اول که می نویسد "واریز به حساب : موفق بود" یا "واریز به حساب : موفق نبود" کلا مربوط به سیستم قدیم واریز می شود که واریز ها حتما باید ستل می شد، این سیستم اکنون دیگر مورد استفاده نیست.
 11. opencartfarsi

  مشکل با درگاه بانک ملت

  با سلام دلیل مشکل مشخص نیست، احتمال دارد درگاه شلوغ بوده یا هر مورد دیگر، که باعث شده عمل وریفای انجام نشود! طبق توضیحاتی که در پست 14 ام این تاپیک داده شده، می توانید تغییرات گفته شده را به ماژول اعمال کنید، تا چنین سفارش هایی اصلا ثبت نشود و مشتری مجددا برای پرداخت به درگاه مراجعه نماید.
 12. opencartfarsi

  ماژول های پرداخت

  با سلام احتمالا شما اصلا دقتی در خواندن توضیحات نسخه 3 نداشته اید! همان طور که در توضیحات ذکر شده، تمامی ماژول هایی که تاکنون به هسته پیش فرض اپن کارت نسخه 2 اضافه شده بود برای نسخه 3 نیز بروزرسانی شده اند و داخل هسته اپن کارت 3 اضافه شده اند، که ماژول های پرداخت (بانک ملت، پارسیان، سامان و درگاه های واسطه ای مثل زرین پال و آرین پال) نیز شامل این موارد است.
 13. opencartfarsi

  ماژول چند فروشندگی

  با سلام لینک جستجو
 14. opencartfarsi

  نمایش پیغام پیدا نشدن صفحه

  با سلام این پیغام زمانی نمایش داده می شود که فایلی برای صفحه مورد نظر وجود ندارد، دلایل مختلفی هم می تواند داشته باشد، احتمالا فایل آن توسط شما حذف شده است، فایل آن در این مسیر می باشد : "admin/controller/extension/shipping.php" شما می توانید این فایل را از اپن کارت خام نسخه مورد نظر خودتان از اینجا دانلود نمایید و به سایتتان اضافه کنید. نکته : اگر باز هم چنین پیغامی مشاهده کردید بهتر است آن فایل را نیز از اپن کارت خام اضافه کنید.
 15. opencartfarsi

  مشکل در نصب ماژول

  با سلام قبلا آموزش نحوه نصب افزونه در نسخه 2 داده شده، کافیه به این لینک مراجعه نمایید.
 16. opencartfarsi

  مشکل با درگاه بانک ملت

  با سلام راه حل زیر جوابگو شما می باشد : کافیه کد زیر را در فایل "catalog/controller/payment/ocf_mellat.php" پیدا کنید : $this->model_checkout_order->addOrderHistory($order_info['order_id'], $this->config->get('ocf_mellat_order_status_id'), $comment, true); $data['continue'] = $data['address_success']; توجه : کافیه خط اول را که پیدا کنید خط بعدی پشت سر آن موجود است. حال کد زیر را جایگزین این 2 خط کنید : if ($data['settled'] == $this->language->get('text_settle_yes')) { $this->model_checkout_order->addOrderHistory($order_info['order_id'], $this->config->get('ocf_mellat_order_status_id'), $comment, true); $data['continue'] = $data['address_success']; } else { $data['continue'] = $data['address_cancel']; } در این شرط این مورد چک می شود که اگر واریز به حساب انجام شده است، سفارش ثبت می شود و لینک موفقیت برای دکمه ست می شود و فقط در این صورت سفارش ثبت می شود (ایمیل سفارش هم فقط بعد از ثبت سفارش ارسال می شود!)، در غیر این صورت سفارش ثبت نمی شود (و بنابراین ایمیل سفارشی هم وجود ندارد که ارسال شود!) و لینک کنسل که همان لینک تسویه حساب است برای دکمه ست می شود که یعنی باید تسویه حساب مجددا انجام شود.
 17. opencartfarsi

  خطا بعد از نصب

  با سلام خطای اول که کاملا مشخص هست، در آدرس دهی به فایل گزارش خطا بعد از storage باید "/" باشد که الان وجود ندارد، احتمالا کمبود آن از طرف فایل config.php شما است (هر دو فایل config.php و admin/config.php بررسی و مشکل رفع گردد). خطای دوم هم احتمالا دلیلش همان اولی است.
 18. opencartfarsi

  مشکل در ماژول زرین پال

  با سلام در همان اوایل انتشار نسخه 3، کلیه ماژول های مربوط به درگاه برای این نسخه تست شده و این مشکل رفع شده است، فایل های اپن کارت را مجددا دانلود و جایگزین نمایید، در صورتی که همچنان مشکل پابرجا بود، دسترسی های مربوط به هاست + مدیریت فروشگاهتان را پیام خصوصی کنید تا بررسی شود. نکته : در نسخه 3 با توجه به عوض شدن سیستم فایل، خیلی از فایل ها کش می شود، برای همین بعد از جایگزینی فایل ها باید کش اپن کارت را خالی کنید، بعد از آن می توانید تست را انجام دهید.
 19. opencartfarsi

  مشکل در Sitemap

  با سلام مشکلتان بررسی شد، دلیل وجود خطا استفاده از کاراکتر "&" در اسم محصولات شما بود، بعد از تغییر این کاراکتر در محصولات شما، مشکل این صفحه رفع شد.
 20. opencartfarsi

  مشکل در Sitemap

  با سلام در حالت عادی اپن کارت مشکلی در این قسمت ندارد، نمونه در صورت تمایل به بررسی مشکلتان، دسترسی ورود به هاست + مدیریت اپن کارت را پیام خصوصی کنید تا مشکلتان بررسی شود.
 21. با سلام به کاربران گرامی اپن کارت فارسی هم اکنون نسخه 3.0.2.0 اپن کارت فارسی منتشر شد، این نسخه را می توانید از اینجا دانلود نمایید. لیست تغییرات و راهنمای نصب و بروزرسانی به این نسخه را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.
 22. :: بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ :: الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي عَلَا فَقَهَرَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي مَلَكَ فَقَدَرَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي بَطَنَ فَخَبَرَ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي يُمِيتُ الْأَحْيَاءَ وَ يُحْيِي الْمَوْتَى وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ :: به نام خداوند بخشاینده مهربان :: ستایش مخصوص خداوندى است كه پيروز و غالب است، ستایش مخصوص خداوندى است كه مالك و توانا است، ستایش مخصوص خداوندى است كه دانا به نهان و آشكار همه چيز است، ستایش مخصوص خداوندى است كه مردگان را زنده نموده و زندگان را مى ميراند، و او بر هر چيزى توانا است. با خواست و عنایت پروردگار، نسخه 3.0.2.0 از فروشگاه ساز اپن کارت فارسی آماده شده که طبق راهنمای ذکر شده در انتهای صفحه می توانید فروشگاه خود را به این نسخه بروزرسانی استفاده نمایید. چند ماه از انتشار اولین نسخه 3 می گذرد، نسخه های اولیه هرکدام مشکلات خاص خودشان را داشتند، با توجه به اینکه امکاناتی همانند ویرایشگر قالب، ویرایشگر زبان و تغییر سیستم فایل قالب به نسخه 3 اضافه شده است، علاوه بر اینها تمام هسته اپن کارت نیز به دلیل همین تغییرات سیستم فایل قالب تغییرات زیاد دیگری داشته است که تقریبا می توان این طور گفت "همچنان که نسخه 2 نسبت به نسخه 1.5 تفاوت داشت، هسته نسخه 3 نیز با نسخه 2 به همان اندازه متفاوت است". در نسخه های قبلی 3 هرکدام مشکلات خاصی دیده می شد، در چندین نسخه امکانات جدید هنوز درست کار نمی کردند، یک نسخه امکانات اولیه اپن کارت هم مشکل پیدا کرده بودند، یک نسخه آپگرید درست کار نمی کرد، خلاصه هر کدام از نسخه های قبلی یک سری مشکلی داشت که باعث می شد به عنوان یک نسخه پایدار شناخته نشود، تا اینکه این نسخه منتشر شد، این نسخه تست شده و مشکل خاصی در آن دیده نمی شود، در صورتی که توسعه دهندگان اصلی اپن کارت قصد نداشته باشند تا چند ماه آینده نسخه دیگری منتشر کنند، می توانید طبق دستورالعمل های آپگرید فروشگاه خود را به آن بروزرسانی نمایید. برای مشاهده تغییرات کامل این نسخه نسبت به نسخه های قبلی می توانید دمو را مشاهده نمایید یا این نسخه را نصب و با تغییرات جدید آن آشنا شوید. تغییرات این نسخه همچنان که قبلا ذکر شده بود به صورت زیر است : ترکیب بخش حساب کاربری مشتریان و بخش بازاریابی افزوده شدن بخش ویرایشگر قالب افزوده شدن بخش ویرایشگر زبان تغییر کلی سیستم فایل های قالب از حالت قدیمی tpl به twig مجزا و منتقل شدن بخش گزارش اپن کارت به قسمت افزونه ها مجزا شدن کدهای بخش ارسال ایمیل اپن کارت امکان درج کلیدواژه سئو به صورت چند زبانه تغییرات در بخش نصاب افزونه امکان خرید و جستجو افزونه از سایت اصلی از طریق بخش مدیریت فروشگاه با برقراری ارتباط از طریق Api کوتاه شدن فرم ثبت نام حساب کاربری و ... همچنین ماژول های زیر نیز همانند سایر نسخه های پیشین به هسته پیش فرض اپن کارت فارسی اضافه شده است : ماژول های بانکی ملت، پارسیان، سامان، زرین پال، آرین پال ماژول مدیریت ویکیومد ماژول کد امنیتی برای ورود به مدیریت شمسی ساز اپن کارت فارسی ماژول کوتاه سازی آدرس های سئو صفحات ثابت اپن کارت و چندین ماژول ocmod دیگر که به صورت پیش فرض به این نسخه اضافه شده است توجه : برای نصب یا بروزرسانی اپن کارت خود به نسخه 3.0.2.0 باید نسخه PHP هاست شما حداقل 5.4 باشد. همچنین نیاز است که افزونه های ZIP extension و OpenSSL در PHP نیز در هاست شما نصب و فعال باشند. راهنمای نصب اپن کارت راهنمای بروزرسانی به نسخه 3 دمو نمایشی نسخه 3.0.2.0 پنل مدیریت دمو نمایشی نسخه 3.0.2.0 (نام کاربری/رمز ورود : demo/demo)
 23. اگر اپن کارت شما هنوز نسخه 1.5 می باشد، باید طبق راهنمای زیر به نسخه 2 بروزرسانی نمایید : آموزش بروزرسانی از نسخه 1.5.6.4 به نسخه 2.0.1.1 (اولین نسخه منتشر شده نسخه 2) و اگر نسخه شما هنوز کمتر از 2.3.0.2 (آخرین نسخه 2 موجود) می باشد، باید طبق آموزش زیر به آخرین نسخه 2 بروزرسانی نمایید : آموزش بروزرسانی از سایر نسخه های 2 به نسخه 2.3.0.2 (آخرین نسخه منتشر شده نسخه 2) حال در صورتی که شما از آخرین نسخه 2 اپن کارت یعنی 2.3.0.2 استفاده می کنید، می توانید طبق راهنمای زیر به نسخه 3 بروزرسانی نمایید : قبل از هر چیزی ابتدا از فایل های اپن کارت و دیتابیس فروشگاه خود بکاپ بگیرید تا اگر در قسمت مراحل بروزرسانی مشکلی وجود داشت بتوانید فروشگاهتان را به حالت قبل برگردانید. قبل از بروزرسانی پوشه ویکیومد، فایل های ocmod و فایل های بخش تغییرات مدریت اپن کارت قبلی تان را حذف کنید، به خاطر اینکه تغییرات هسته معمولا به نحوی است که برخی از این فایل ها روی نسخه جدید کار نمی کنند، برای همین بهتر است حذف شوند و بعد از بروزرسانی در صورت سازگار بودن نصب شوند. همچنین کش تغییرات را توسط این آموزش حذف کنید، بدلیل اینکه دیده شده در صورت حذف نشدن امکان نمایش خطا در صفحه آپگرید وجود دارد. نحوه انجام بروزرسانی بروزرسانی اپن کارت به 3 صورت قابل انجام می باشد: حذف همه فایل های اپن کارت فعلی شما به غیر از فایل های config.php و admin/config.php و پوشه image و پس از آن آپلود نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install جایگزینی نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php روی نسخه فعلی تان و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install توجه داشته باشد بروزرسانی هسته اپن کارت باعث ناسازگاری فروشگاه شما یا ماژول ها و قالب فروشگاهتان می شود، پس نیاز است قبل از بروز رسانی با پشتیبانی فنی فروشگاهتان تماس بگیرید تا امکان بروزرسانی قالب یا سایر امکانات اضافی فروشگاهتان را به نسخه جدید را برایتان فراهم نماید. توجه : چون در نسخه های منتشر شده ویکیومد و ocmod باهم فعال هستند بهتر است اول ویکیومد را نصب کنید (YourSop.ir/vqmod/install)، سپس کش تغییرات را با رفتن به مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات" و کلیک روی دکمه "بارگذاری مجدد" ایجاد کنید. نکته : در صورتی هم که مشاهده کردید تاریخ شمسی نمایش داده نمیشود کافی است پس از فعال شدن تاریخ شمسی پاورقی فروشگاه، به مسیر "سیستم >> تنظیمات" رفته و تنظیمات فروشگاه را مجددا ذخیره نمایید تا فرمت نمایش تاریخ ثبت شود و امکان نمایش تاریخ وجود داشته باشد. نکته برای بروزرسانی از 2.3.0.2 به 3.0.2.0 : بعد از فرایند بروزرسانی وقتی به صفحه داشبورد(پیشخوان) مدیریت وارد شدید، اطلاعیه امنیتی به صورت پاپ آپ مشاهده می کنید، در این اطلاعیه از شما خواسته شده که مسیر پوشه Storage فروشگاهتان را تغییر دهید، شما می توانید یکی از مسیر های پیشنهادی را انتخاب نمایید و با انتخاب انتقال اتوماتیک، بر روی دکمه "انتقال" کلیک کنید تا خود اپن کارت این کار را برایتان انجام دهد. توجه، در صورتی که انتقال اتوماتیک عمل نکند، شما می توانید انتقال دستی را انتخاب کنید و طبق دستورالعمل گفته شده عمل کنید و این کار را خودتان انجام دهید. توجه : اگر بعد از کلیک روی دکمه "انتقال" پیام خطایی مبنی بر "عدم دسترسی" دریافت کردید، کافیه به مسیر "سیستم >> کاربران >> گروه های کاربری" مراجعه نمایید و با ویرایش گروه کاربری "مدیریت ارشد" و اجازه دسترسی همه قسمت ها را تیک بزنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید، بعد از این کار می توانید مجددا به داشبود(پیشخوان) مدیریت مراجعه نمایید و عملیات انتقال پوشه Storage را انجام دهید. فعال سازی قالب فروشگاه : خب، حالا بعد از این که به تمام قسمت های اپن کارت دسترسی پیدا کردید، باید به مسیر "افزونه ها >> قالب" بروید و قالب پیش فرض را نصب ، ویرایش و ذخیره کنید، همچنین باید تنظیمات را هم مجددا ذخیره کنید تا این قالب برای فروشگاه پیش فرض ست شود. نصب و فعال سازی انواع افزونه های موجود : در نسخه 3 نحوه ذخیره سازی افزونه ها در دیتابیس تغییرات زیادی داشته است، به همین دلیل حتما بعد از آپگرید فروشگاه و مراجعه به فروشگاه خواهید دید که ماژولهایتان در فروشگاهتان فعال نیست، برای این کار کافیه مجددا به مسیر "افزونه ها >> " مراجعه کنید و کلیه قسمت های لازم را فعال کنید. ماژول ها، روش های حمل و نقل، جمع کل سفارش، روش های پرداخت، فید(خوراک) ها و ... همگی را باید مجددا فعال و تنظیم نمایید.
 24. مراحل نصب نسخه 3 همانند نسخه 1.5 و 2 می باشد. راهنمای آموزش نصب اپن کارت نسخه 1.5 از آنجایی که در نسخه 3 (همانند نسخه 2) علاوه بر ویکیومد، ocmod هم وجود دارد، باید هر دو مورد را پس از نصب اپن کارت به ترتیب زیر فعال نمایید: 1. برای نصب ویکیومد کافی است ویکیومد را از طریق اجرای آدرس مقابل در مرورگرتان نصب کنید : http://YourShop.ir/vqmod/install 2. برای نصب ocmod یا تغییرات باید پس از رفتن به مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات"، دکمه بارگذاری مجدد را کلیک کنید تا کش تغییرات شامل ماژول های اضافه شده و تاریخ شمسی این نسخه ایجاد شود. حال تاریخ شمسی و کلیه امکانات ویکیومد فعال شده و قابل مشاهده می باشد. توجه داشته باشید حتما باید به ترتیب این دو مورد نصب شوند، وگرنه امکان بروز مشکل در عملکر کش وجود دارد ! توجه: بعد از ورود به مدیریت نسخه 3 یک اطلاعیه امنیتی به صورت پاپ آپ مشاهده می کنید که اعلام می کند باید مسیر پوشه Storage را تغییر دهید، همچنین در این پیام یک سری مسیر نیز برای انتقال این پوشه پیشنهاد می شود که در صورت انتخاب انتقال اتوماتیک و انتخاب یکی از مسیرها، می توانید پوشه Storage را به مسیر دیگری انتقال دهید و بعد روی دکمه "انتقال" کلیک کنید.
 25. opencartfarsi

  مشکل در واحد پول

  با سلام در اپن کارت به صورت پیش فرض قیمت هر محصول باید با تمام صفرهای آن نمایش داده شود، این که شما می گویید اون طوری بوده، تغییراتی داشتید که باعث می شده اون طوری عمل کند. تنظیمات واحد پول هم جزو مواردی هست که هیچ وقت نباید دستکاری در آن انجام دهید (نه دستکاری نه حذف، چون هر دو واحد پولی "ریال" و "تومان" به همان صورت پیش فرض لازم می باشد تا روش های پرداخت بانکی یا غیر مستقیم درست عمل کنند)، چون خیلی از کاربران با دستکاری آنها فقط باعث بروز مشکلات در فروشگاه می شوند. برای آنکه بتوانید قیمت محصولات را به صورت پیش فرض با صفرهای آن نمایش دهید باید مقادیر واحد پول را به مقداری پیش فرض آن بوده تغییر دهید، مقدار پیش فرض واحد پول برای تومان 1.00000000 و برای ریال 10.00000000 می باشد. اگر در هر صورت مشکلتان حل نشد باید با فردی که این تغییرات را برایتان اعمال کرده تماس بگیرید تا طبق اینکه چطور تغییر را اعمال کرده بتواند به حالت اول برگرداند و مشکلتان را حل کند.