opencartfarsi

آموزش بروزرسانی نسخه 2 به نسخه 3 اپن کارت

Recommended Posts

اگر اپن کارت شما هنوز نسخه 1.5 می باشد، باید طبق راهنمای زیر به نسخه 2 بروزرسانی نمایید :

آموزش بروزرسانی از نسخه 1.5.6.4 به نسخه 2.0.1.1 (اولین نسخه منتشر شده نسخه 2)

و اگر نسخه شما هنوز کمتر از 2.3.0.2 (آخرین نسخه 2 موجود) می باشد، باید طبق آموزش زیر به آخرین نسخه 2 بروزرسانی نمایید :

آموزش بروزرسانی از سایر نسخه های 2 به نسخه 2.3.0.2 (آخرین نسخه منتشر شده نسخه 2)

 

حال در صورتی که شما از آخرین نسخه 2 اپن کارت یعنی 2.3.0.2 استفاده می کنید، می توانید طبق راهنمای زیر به نسخه 3 بروزرسانی نمایید :

 

قبل از هر چیزی ابتدا از فایل های اپن کارت و دیتابیس فروشگاه خود بکاپ بگیرید تا اگر در قسمت مراحل بروزرسانی مشکلی وجود داشت بتوانید فروشگاهتان را به حالت قبل برگردانید.

قبل از بروزرسانی پوشه ویکیومد، فایل های ocmod و فایل های بخش تغییرات مدریت اپن کارت قبلی تان را حذف کنید، به خاطر اینکه تغییرات هسته معمولا به نحوی است که برخی از این فایل ها روی نسخه جدید کار نمی کنند، برای همین بهتر است حذف شوند و بعد از بروزرسانی در صورت سازگار بودن نصب شوند.

همچنین کش تغییرات را توسط این آموزش حذف کنید، بدلیل اینکه دیده شده در صورت حذف نشدن امکان نمایش خطا در صفحه آپگرید وجود دارد.

نحوه انجام بروزرسانی

بروزرسانی اپن کارت به 3 صورت قابل انجام می باشد:

  1. حذف همه فایل های اپن کارت فعلی شما به غیر از فایل های config.php و admin/config.php و پوشه image و پس از آن آپلود نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install
  2. جایگزینی نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php روی نسخه فعلی تان و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install

توجه داشته باشد بروزرسانی هسته اپن کارت باعث ناسازگاری فروشگاه شما یا ماژول ها و قالب فروشگاهتان می شود، پس نیاز است قبل از بروز رسانی با پشتیبانی فنی فروشگاهتان تماس بگیرید تا امکان بروزرسانی قالب یا سایر امکانات اضافی فروشگاهتان را به نسخه جدید را برایتان فراهم نماید.

 

توجه : چون در نسخه های منتشر شده ویکیومد و ocmod باهم فعال هستند بهتر است اول ویکیومد را نصب کنید (YourSop.ir/vqmod/install)، سپس کش تغییرات را با رفتن به مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات" و کلیک روی دکمه "بارگذاری مجدد" ایجاد کنید.

نکته : در صورتی هم که مشاهده کردید تاریخ شمسی نمایش داده نمیشود کافی است پس از فعال شدن تاریخ شمسی پاورقی فروشگاه، به مسیر "سیستم >> تنظیمات" رفته و تنظیمات فروشگاه را مجددا ذخیره نمایید تا فرمت نمایش تاریخ ثبت شود و امکان نمایش تاریخ وجود داشته باشد.

 

نکته برای بروزرسانی از 2.3.0.2 به 3.0.2.0 :

بعد از فرایند بروزرسانی وقتی به صفحه داشبورد(پیشخوان) مدیریت وارد شدید، اطلاعیه امنیتی به صورت پاپ آپ مشاهده می کنید، در این اطلاعیه از شما خواسته شده که مسیر پوشه Storage فروشگاهتان را تغییر دهید، شما می توانید یکی از مسیر های پیشنهادی را انتخاب نمایید و با انتخاب انتقال اتوماتیک، بر روی دکمه "انتقال" کلیک کنید تا خود اپن کارت این کار را برایتان انجام دهد.

توجه، در صورتی که انتقال اتوماتیک عمل نکند، شما می توانید انتقال دستی را انتخاب کنید و طبق دستورالعمل گفته شده عمل کنید و این کار را خودتان انجام دهید.

توجه : اگر بعد از کلیک روی  دکمه "انتقال" پیام خطایی مبنی بر "عدم دسترسی" دریافت کردید، کافیه به مسیر "سیستم >> کاربران >> گروه های کاربری" مراجعه نمایید و با ویرایش گروه کاربری "مدیریت ارشد" و اجازه دسترسی همه قسمت ها را تیک بزنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید، بعد از این کار می توانید مجددا به داشبود(پیشخوان) مدیریت مراجعه نمایید و عملیات انتقال پوشه Storage را انجام دهید.

فعال سازی قالب فروشگاه :

خب، حالا بعد از این که به تمام قسمت های اپن کارت دسترسی پیدا کردید، باید به مسیر "افزونه ها >> قالب" بروید و قالب پیش فرض را نصب ، ویرایش و ذخیره کنید، همچنین باید تنظیمات را هم مجددا ذخیره کنید تا این قالب برای فروشگاه پیش فرض ست شود.

نصب و فعال سازی انواع افزونه های موجود :

در نسخه 3 نحوه ذخیره سازی افزونه ها در دیتابیس تغییرات زیادی داشته است، به همین دلیل حتما بعد از آپگرید فروشگاه و مراجعه به فروشگاه خواهید دید که ماژولهایتان در فروشگاهتان فعال نیست، برای این کار کافیه مجددا به مسیر "افزونه ها >> " مراجعه کنید و کلیه قسمت های لازم را فعال کنید.

ماژول ها، روش های حمل و نقل، جمع کل سفارش، روش های پرداخت، فید(خوراک) ها و ... همگی را باید مجددا فعال و تنظیم نمایید.

 

 

 

  • امتیاز دادن 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر