Recommended Posts

با سلام

همان طوری که می دانید فروشگاه ساز اپن کارت قابلیت چند فروشگاهی دارد، یعنی می توانید از یک پنل مدیریت چند فروشگاه را مدیریت کنید، حالا این فروشگاه ها می توانند روی یک آدرس چداگانه باشند یا در ساب دامینی از دامین اصلی (فروشگاه پیش فرض) ایجاد شوند.

برای ایجاد یگ فروشگاه جدید کافی است که ابتدا یک دامین (به وسیله ابزار Addon Domain در کنترل پنل هاست) یا ساب دامین (نکته : ساب دامین یا دامین جدید باید از نوع Root باشد) ایجاد کنید، سپس از طریق مدیریت فروشگاه اپن کارت مسیر "سیستم >> تنظیمات >> ایجاد فروشگاه"، یک فروشگاه جدید اضافه نمایید.

معمولا باید بعد از ثبت این تنظیمات بتوانید فروشگاه جدید را مشاهده نمایید.

مواردی به همین صورت تست شده که این دستورالعمل به درستی کار می کرده است، اما موارد زیادی هم بوده که مدیریت فروشگاه به دلایلی یا عدم پشتیبانی هاست نتوانسته ساب دامین را از نوع Root ایجاد کند و به همین صورت نتوانسته از این قابلیت فروشگاه ساز اپن کارت استفاده کند.

خب در ادامه روش دیگری را توضیح می دهیم که به نوعی این مشکل حل می شود و شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

بعد از اینکه ساب دامین یا دامین جدید را ایجاد کردید و فروشگاه جدید را هم (با استفاده از قابلیت چند فروشگاهی اپن کارت) ایجاد کردید و فروشگاه جدید کار نکرد، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:

روش شماره 1 :

کل فایلهای اپن کارت غیر از پوشه image را در مسیر جدید کپی می کنید و فایلهای config.php را طبق مسیر پوشه این فروشگاه جدید به صورت دستی آبدیت می کنید.

تنها کافی است متغیرهای DIR_IMAGE و DIR_LOGS را تغییر ندهید تا از مسیرهای قبلی برای این متغیرها استفاده شود.

همچنین چون از پوشه عکس قبلی استفاده می شود باید فایل زیر را نیز ویرایش کنید :

catalog/model/tool/image.php

و به جای متغیر های زیر

$this->config->get('config_ssl')
$this->config->get('config_url')

آدرس فروشگاه جدید را به این صورت قرار دهید.

'http://www.opencartfarsi.com/'

این طوری عکس ها توی همان فروشگاه پیش فرض کش و لینک دهی می شوند.

روش شماره 2 :

فقط این فایل ها را کپی کنید :

فایل admin/index.php

فایل admin/config.php

پوشه catalog

پوشه download

فایل config.php

فایل index.php

پوشه image

پوشه vqmod  (نکته: کلیه فایل ها یا دستورات ویکیومدی که به پوشه admin اعمال می شود را باید از فایل های xml پاک کنید)

فاییل .htaccess

حال کافی است در فایل های config.php که توی این مسیر جدید کپی کرده اید آدرس فروشگاه جدید را به جای آدرس فروشگاه پیش فرض وارد کنید، همچنین در متغیرهایی که تعریف شده ای که به پوشه catalog و image و download مربوط می شوند نیز آدرس این پوشه را مطابق آدرس جدید تغییر دهید.

اگر اکنون آدرس فروشگاه جدید را در نوار آدرس مرورگر تایپ نمایید خواهید دید که فروشگاه جدید باز خواهد شد!

نکته : اگر هنوز در اجرای فروشگاه مشکلی هست و مربوط به قسمت system هست (چون فایل های ویکیومدی مثل سیستم شمسی ساز روی این قسمت نیز تاثیر دارند) باید این پوشه را هم کپی کنید و متغیرهای مربوط به این پوشه را هم در فایل های config.php آبدیت کنید.

اما احتمالا خواهید دید که نمی توانید چیدمان ماژول ها را در این فروشگاه متفاوت از فروشگاه قبلی تعیین کنید، برای این کار کافی است به مسیر "سیستم >> طراحی >> چیدمان ها" بروید مثل چیدمان های فعلی ، چیدمان هایی برای فروشگاه جدید نیز ایجاد نمایید، اکنون دیگر می توانید ماژول ها را در این فروشگاه متفاوت از فروشگاه پیش فرض بچینید.

 

توجه : دقت شود این آموزش فقط برای نسخه 1.5.5 و 1.5.6 تست و درج شده است ، برای نسخه های 2 اپن کارت، این مشکل وجود ندارد و طبق همان دستورالعمل های اولیه می توانید چند فروشگاهی یا Multi Store را فعال و استفاده نمایید.

برای نسخه 2 به بعد می توانید از این آموزش استفاده نمایید.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر