Recommended Posts

اپن کارت فارسی (OpenCart) یک فروشگاه ساز قدرتمند، بومی شده و متن باز (Open-Source) مي باشد که براساس ويژگي هاي بسيار قدرتمند و کاربردي و همچنين ظاهري بسيار جذاب و کاربرپسند طراحي شده که باعث مي شود فروشنده بتواند يک فروشگاه اينترنتي کامل و منحصر به فرد را ايجاد نموده و از آن براي کار و تجارت خود در اينترنت استفاده نمايد، علاوه بر اين مي توان به جرات اظهار نمود که اين سيستم فروشگاه ساز امروزه يکي از پرطرفدار ترين سيستم هاي مورد استفاده در فروشگاه هاي آنلاين ايران و دنيا مي باشد که به سبب داشتن ويژگي هاي خارق العاده اي همچون داشتن سئوي فوق العاده قدرتمند، افزونه ها و قالب هاي مختلف و کاربردي، چند زبانه بودن، پشتیبانی از انواع درگاه هاي پرداخت محلي و جهاني و هزاران ويژگي و قابليت ديگر که در ادامه به توضيح برخي از آن ها پرداخته شده است، به اين محبوبيت و شهرت دست يافته است. از طرفي با توجه به توسعه اين سيستم در ايران امروزه اتصال به کليه درگاه هاي پرداخت ايراني نيز فرآهم شده است. اپن کارت امکانات پیش فرض خوبی دارد با این امکانات می توانید تاحد زیادی نیازهایتان را رفع کنید، برای امکانات بیشتر می توانید از ماژول های رایگان استفاده کتید، یا در صورتی که ماژول رایگان نباشد از ماژول های تجاری استفاده کنید و یا اگر امکاناتی می خواهید که فعلا نسخه آماده آن برای خرید وجود ندارد می توانید از یک برنامه نویس اپن کارت در این مورد درخواست کنید تا امکانات موردنظرتان را به صورت یک ماژول اپن کارت برایتان بنویسد، برای ظاهر اپن کارت نیز می توانید از قالب های تجاری یا رایگان برحسب امکانات مورد نظرتان استفاده کنید.

برخي از ويژگي هاي سيستم فروشگاه ساز قدرتمند اپن کارت به صورت زير است :

- قالب ها و الگوها : سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) داراي انواع قالب ها و الگوهاي از پيش آماده بوده که کاربر را قادر مي سازد تا به راحتي بتواند از آن ها استفاده کند و به سوئيچ بين آن ها پرداخته يا حتي نسخه ي فعلي سايت و فروشگاه خود را به راحتي بر روي اين سيستم فروشگاه ساز انتقال دهد.

- چند زبانه بودن : يکي ديگر از ويژگي هاي مهم سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) چند زبانه بودن آن مي باشد که امروزه براي بيش از صدها زبان زنده ي دنيا از جمله زبان شيرين فارسي نيز ارائه شده و در اختيار کاربران قرار گرفته که مي توانند فروشگاه ساز خويش را به زبان هاي دلخواه ايجاد نموده و از آن ها استفاده نمايند.

- چند فروشگاهي بودن : از آنجايي که امروزه مزاياي بسياري در رابطه با (Multi-Store) بودن فروشگاه ها وجود دارد سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) نيز اين قابليت مفيد را در خود جاي داده تا اين امکان را براي کاربر ايجاد نمايد تا بتواند به مديريت فروشگاه هاي متعدد از يک پنل مديريت پرداخته و مواردي همچون امکان تنظيم يک محصول براي نمايش در يک فروشگاه خاص، امکان محلي نمودن هر فروشگاه با استفاده از تنظيم نمودن زبان هاي مختلف پيش فرض؛ واحد ارز و طبقه ي مالياتي، امکان تنظيم قيمت هاي مختلف براي هر فروشگاه، امکان تنظيم قالب براي هر فروشگاه براي مطابقت با محصولات فروخته شده، امکان راه اندازي يک گروه پيش فرض براي مشتريان هر فروشگاه و راه اندازي يک فروشگاه براي مشتريان خرده فروش و عمده فروش و ... بپردازد.

- درگاه هاي پرداخت : يکي ديگر از ويژگي هاي سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) که بسيار مهم بوده و باعث شده افراد زيادي از آن استفاده نمايند پشتیبانی از درگاه هاي پرداخت متفاوت و فراواني مي باشد که به طور پيش فرض در آن گنجانده شده و به فروشنده اجازه مي دهد تا به راحتي فروشگاه خود را به درگاه هاي پرداخت محلي نيز متصل نمايد. به طور کلي کليه درگاه هاي پرداخت جهاني معتبر در اين سيستم گنجانده شده است و در نسخه فارسي اين فروشگاه ساز، درگاه هاي پرداخت ايراني همچون پاسارگاد، پارسيان، ملي، ملت، اقتصاد نوين و ... نيز تعريف شده است.

- افزونه ها و ماژول ها : يکي ديگر از ويژگي هاي کاربردي و مفيد سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) دارا بودن ماژول هاي مختلف و فراواني مي باشد که به صورت پيش فرض در اين سيستم گنجانده شده و به کاربران اجازه مي دهد تا به راحتي به گسترش قابليت هاي مورد نياز خود پرداخته و حتي با استفاده از افزونه ها، ماژول هاي دلخواه خود را نيز به فروشگاه اضافه نمايند. در ادامه ليستي از ماژول هاي مفيد و پرکاربرد را که به صورت پيش فرض در اين سيستم گنجانده شده و کار با فروشگاه را آسان مي نمايد را مشاهده مي نماييد.

پرفروش ترين ها - سبد خريد - جديدترين ها - برجسته ترين ها - ويژه ها - دسته بندي - اسلايدشو - اسکرول مطالب - فيلتر محصولات - اطلاعات - گوگل تاک

- گزارشات فروش : يکي ديگر از ويژگي هاي مهم سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) ارائه ي گزارشات مختلف از وضعيت فروشگاه و کالاها و ساير موارد مربوط به فروشگاه به صورت کاملا صحيح و درست و به خصوص اين 3 گزارش (توانايي محاسبه ي کل مبلغ فروش به صورت روزانه ، هفتگي يا ماهانه) مي باشد که باعث مي شود تا فروشنده همواره از وضعيت فروشگاه مطلع و باخبر باشد. علاوه بر اين مي توان با استفاده از افزونه ها نوع گزارشات مختلف ديگري را نيز به فروشگاه اضافه نمود و نظارت بهتري بر روي کار و تجارت خويش ايجاد نمود

- محصولات مشاهده شده : امکان مشاهده اينکه کدام يک از محصولات فروشگاه به ميزان بيشتري مورد بازديد قرار گرفته اند.

- محصولات خريداري شده : امکان مشاهده اينکه کدام يک از محصولات فروشگاه به مقدار بيشتري به فروش رفته است

- سئوي بهينه شده : يکي ديگر از ويژگي هاي بسيار مهم و حياتي که باعث جذب کاربران زيادي در سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) شده است داشتن سئوي فوق العاده قدرتمند مي باشد که مي تواند فروشگاه را در داشتن يک رنک بالا در موتورهاي جستجو و در مورد کلمات کليدي مربوط به محصولات و فروشگاه ياري نموده و نه تنها فروشگاه را با ايندکس نمودن صفحات و محصولات در موتورهاي جستجو معروف تر و محبوب تر ساخته بلکه با انجام اين عمليات فروشگاه را نيز همواره در صفحات نخست موتورهاي جستجو قرار مي دهد که سرانجام اين امور نيز باعث پيشرفت در افزايش بازديد ها و تسريع در فروش بيشتر محصولات خواهد شد.

- پرداخت به صورت ميهمان : يکي ديگر از قابليت هاي مهم سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) قابليت پرداخت به صورت ميهمان مي باشد که مشتري را از اجبار براي ثبت نام و ساختن يک حساب کاربري در فروشگاه راحت مي کند و به مشتري اجازه مي دهد تا به سادگي و تنها با وارد نمودن مقدار جزئي از اطلاعات مورد نياز به خريد و سفارش محصولات مورد نياز خود از فروشگاه بپردازد.

- امکان تجارت (B2B) : تجارت بي تو بي (Business 2 Business) به معناي انجام مبادله و معاملات تجاري بين دو بنگاه تجاري مي باشد. اين تجارت چون معمولا بصورت عمده فروشي صورت مي پذيرد بايد بر سر قيمت و ساير شرايط مانند زمان تحويل و ... چانه زني نمود و پس از انجام توافقات معامله انجام مي گيرد و با فروش در يک فروشگاه الکترونيک (B2C) که اجناس بايد بر چسب قيمت داشته باشد و به معرف کننده نهايي فروخته مي شود، متفاوت باشد. هم اکنون نيز سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) به سبب ويژگي هاي بسياري که دارا مي باشد مي تواند در اداره و مديريت فروشگاه به عنوان يه برنامه ي (B2B) مورد استفاده قرار گيرد.

- گروه هاي مشتريان : امکان تعريف گروه هاي مشتريان به حالت هاي مختلف پيش فرض، خرده فروش، عمده فروش و تنظيم قيمت هاي مختلف براي هر گروه در فروشگاه نمايش قيمت ها براي افراد وارد شده به سيستم، امکان تنظيم فروشگاه به منظور نمايش قيمت ها تنها براي مشتريان وارد شده به سيستم

- تعريف کپن تخفيف : با اين قابليت مدير فروشگاه مي تواند هرگونه تخفيفي را در سيستم براي همه ي محصولات و يا محصولات خاص با درنظرگرفتن سقف خريد، تعريف نمايد.

- تعيين ضريب مالياتي براي فروش محصولات : فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) با استفاده از اين قابليت اجازه ي راه اندازي مناطق مالياتي چندگانه را به طوري که ماليات صحيح بسته به اينکه محصول به کدام کشور مي رود را فراهم مي نمايد.

- روش هاي حمل کالا : سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) علاوه بر ديگر ويژگي هاي مفيد، داراي قابليتي است که امکان استفاده از روش هاي مختلف براي حمل و نقل محصول را نيز ايجاد مي نمايد که در زير برخي از آن ها که به طور پيش فرض در اين سيستم گنجانده شده را مشاهده خواهيد نمود و علاوه بر اين به راحتي مي توانيد روش هاي دلخواه ديگري را نيز به سيستم اضافه نماييد.

ارسال محصول به صورت رايگان - حمل بين شهري - پست پيشتاز - حمل برحسب وزن محصول - پيک موتوري - حمل برحسب تعدادمحصول

 

قابليت های کلیدی اپن کارت چيست؟

مي توان قابليت هاي کليدي سيستم فروشگاه ساز اپن کارت (OpenCart) را به صورت زير شرح داد :

 • امکان چاپ فاکتورها و گزارشات فروش و ...
 • امکان رتبه بندي محصولات و تعداد بازديد محصولات
 • امکان دسته بندي محصولات به صورت نامحدود و همچنين ارائه ي نامحدود محصولات
 • امکان اضافه نمودن بسياري از موارد دلخواه با استفاده از افزونه ها
 • توانايي تغيير اندازه ي خودکار تصاوير
 • توانايي نمايش محصولات مرتبط با محصول مورد بازديد
 • چند زبانه و چند فروشگاهي بودن
 • داراي سيستم بازاريابي
 • داراي سيستم مديريت تبليغات
 • داراي سيستم کوپن تخفيف و ابزار پشتيبان گيري و بازگرداني
 • داراي رابط کاربري کاملا زيبا، جذاب، اداري و کاربردي
 • داراي سئوي قدرتمند، قالب هاي متنوع و ماژول هاي فراوان
 • نصب بسيار آسان و همچنين پشتیبانی هميشگي و به روز رساني رايگان
 • امکان تعريف فيلتر براي محصولات در نسخه هاي 1.5.5 به بعد
 • و ...

 

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر