opencartfarsi

آمورش نحوه شمسی سازی سایر ماژول ها

Recommended Posts

با توجه به اینکه سیستم شمسی ساز اپن کارت فقط در قسمت های پیش فرض اعمال می شود و روی ماژول ها یا صفحاتی شما اضافه می کنید و تاریخ میلادی دارند اعمال نمی شود این آموزش به صورتی کلی راهنمایی لازم را در اختیارتان می گذارد.

باید فایل ماژولی که اضافه می کنید چنین کدی را پیدا کنید:

date($this->language->get('date_format_short'), strtotime($result['date_modified']))

حالا حتما نیاز نیست که دقیقا اینطوری باشد، همین که تابع date( را داشته باشد کافی است، بعد با تبدیلش به صورت زیر شمسی می شود:

jdate($this->language->get('date_format_short'), strtotime($result['date_modified']))

همان طور که می بینید تابع date به jdate تبدیل شده، که تابع jdate تاریخ شمسی را نشان می دهد.

 

توجه: برای شمسی سازی از حالت اول به دوم در صورتی که از اپن کارت فارسی که پیش فرض شمسی شده است استفاده می کنید، نیازی به فراخوانی فایل شمسی ساز اپن کارت ندارید ولی در صورتی که این کار را روی اپن کارت انگلیسی انجام دهید خطا نمایش داده می شود.

نکته: همان طور که در قسمت شمسی شده می بینید فرمت نمایش تاریخ از متغیر زبان "date_format_short" دریافت می شود که توی فایل زبان اپن کارت تعریف می شود، قسمت دومش هم که در اینجا متغیر result['date_modified'] هست مقدار تاریخ می باشد.

توجه: این آموزش فقط برای ماژول های معمولی است که تاریخ میلادی را در خروجی نمایش می دهند که تاریخ را شمسی می کند، برای بخش مدیریت ماژول هایی مثل اخبار و وبلاگ که فیلد انتخابگر تاریخ دارند این آموزش مناسب نیست، برای چنین ماژول هایی باید کارهای دیگری انجام شود که در صورتی که وقت شود کاملتر توضیح داده خواهد شد.

  • امتیاز دادن 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر