opencartfarsi

آموزش نصب افزونه ها در نسخه 2

Recommended Posts

همان طوری که می دانید تغییرات نسخه 2 نسبت به نسخه 1.5 به حدی بوده است که افزونه های 1.5 دیگر روی نسخه 2 قابل استفاده نیستند و پس از بروزرسانی ساختارشان به نسخه 2 می توان آنها را در نسخه 2 استفاده کرد (که البته آبدیت کردن یک بحث اختصاصی است که فعلا امکان توضیح آن نیست!).

نکته : همواره توجه داشته باشید فقط از ماژولی استفاده کنید که مطمئن هستید با نسخه اپن کارت شما سازگار می باشد!

با توجه به اضافه شدن بخش نصاب افزونه ها در نسخه 2 به دو روش می توان افزونه نصب نمود:

1. از طریق بخش نصاب افزونه ها در مسیر "افزونه ها >> نصاب افزونه ها" می توان کلیه افزونه های اپن کارت را نصب کرد البته با شرایط زیر :

  1. قبل از نصب افزونه این فایل ocmod را نصب کرده باشید (با این فایل بدون نیاز به FTP امکان آپلود و نصب افزونه ها امکان پذیر می باشد).
  2. تغییرنام فایل فشرده ماژول از module.zip به module.ocmod.zip (فقط فایل های ocmod را در این بخش می توانید نصب کنید!) در صورتی که به اشتباه پسوند .ocmod آن حذف شده باشد!
  3. آپلود این فایل تغییرنام شده از طریق بخش فیلد آپلود این بخش.

2. روش دوم نصب افزونه ها مثل نسخه 1.5 می باشد و از طریق FTP یا مدیریت فایل هاست امکان پذیر می باشد.

 

نکات و راهنمایی مهم :

در بالا ذکر شده که فقط ماژول های ocmod را می توانید از طریق بخش نصاب افزونه آپلود و نصب کنید، اما حتما می پرسید چه ماژول های ocmod هستند و چطور ماژول ها را به ocmod تبدیل کنیم ؟

جواب این سوال خیلی ساده است، دو گروه ماژول را به عنوان ماژول ocmod می توان معرفی کرد :

  1. ماژولی که فقط یک فایل xml با پسوند .ocmod.xml است. (مثلا moule_name.ocmod.xml)
  2. ماژول هایی که وقتی دانلود می کنید نوشته شده ocmod هست یا اینکه نامش به این صورت است : module_name.ocmod.zip

 

گروه اول یعنی فایل های xml در واقع همان فایل های ویکیومد هستند که طبق این آموزش می توانید پس از آبدیت محتوای ماژول، با اضافه کردن پسوند .ocmod قبل از پسوند .xml آن را به ماژول ocmod تبدیل کنید.

 

گروه دوم هم همان ماژول های اولیه اپن کارت هستند ولی باید به صورت خاصی باشند تا نصاب افزونه ها بتواند فایل های آن را آپلود کند، برای مثال ماژول بانک ملت را درنظر بگیرید، این ماژول حاوی 3 پوشه admin و catalog و system هست، کافیه این سه پوشه را داخل یک پوشه ای به نام upload قرار دهید، حال می توانید پوشه را فشرده کنید(با پسوند .zip) بعد از اینکه فایل ایجاد شد، آن را تغییر نام می دهید به مثلا mellat.ocmod.zip حال این فایل یک ماژول ocmod است که شما بعد از اینکه از نصب این ماژول مطمئن بودید، می توانید آن را از طریق بخش نصاب افزونه آپلود و نصب نمایید.

 

  • امتیاز دادن 2

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر