Recommended Posts

در تاپیک سعی می شود آموزش نحوه بروزرسانی هسته اپن کارت 1.5 را به صورت مختصر شرح دهیم :

قبل از هر چیزی ابتدا از فایل های اپن کارت و دیتابیس فروشگاه خود بکاپ بگیرید تا اگر در قسمت مراحل بروزرسانی مشکلی وجود داشت بتوانید فروشگاهتان را به حالت قبل برگردانید.

مثال : روش بروزرسانی از سایر نسخه های اپن کارت به نسخه 1.5.5.1

فایل های config.php و admin/config.php را از داخل اپن کارتی که دانلود کرده اید حذف کنید، همین طور پوشه image را نیز می توانید حذف کنید.

همچنین بهتر است پوشه vqmod داخل هاستتان را تغییر نام دهید، تا از تداخل فایل ها جلوگیری شود، بعد از اتمام بروزرسانی می توانید غیر از فایل تاریخ شمسی نسخه قبلی، فایل های مورد نیاز و غیرتکرای را از پوشه xml داخل پوشه vqmod قبلی به vqmod/xml منتقل نمایید.

سپس مابقی فایل های فروشگاه سازی که دانلود کرده اید را فشرده، آپلود و در هاست اکسترکت نمایید.

سپس پوشه نصب را به صورت http://YourShop.ir/install فراخوانی کنید.

دقت کنید در صورتی که از نسخه 1.5.1 یا نسخه 1.5.2 استفاده می کنید ابتدا باید به همین روش اپن کارت خود را به نسخه 1.5.3.1 بروز رسانی کنید و بعد از آن از 1.5.3.1 به 1.5.5.1 بروزرسانی کنید. (در این وب سایت سایر نسخه های پایین تر از این نسخه اپن کارت موجود نیست)

بعد از برورسانی به 1.5.5.1 به همین صورت می توانید به 1.5.6.4  (آخرین نسخه اپن کارت 1.5) بروزرسانی کنید.

در صورتی که از نسخه 1.5.3.1 به بالا استفاده می کنید جهت بروز رسانی مشکلی ندارید و می توانید مستقیما به این نسخه بروزرسانی کنید.

توجه داشته باشد بروزرسانی هسته اپن کارت باعث ناسازگاری فروشگاه شما یا ماژول ها و قالب فروشگاهتان می شود، پس نیاز است قبل از بروز رسانی با پشتیبانی فنی فروشگاهتان تماس بگیرید تا امکان بروزرسانی قالب یا سایر امکانات اضافی فروشگاهتان را به نسخه جدید را برایتان فراهم نماید.

 

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر