opencartfarsi

آموزش نصب افزونه های اپن کارت

Recommended Posts

افزونه های اپن کارت به چند دسته تقسیم می شوند: ماژول های توسعه (شامل ویکیومد یا بدون ویکیومد)، ماژول های حمل و نقل، ماژول های پرداخت، ماژول های جمع کل سفارش و فیدها (خوراک ها).

فایل های همه ماژول ها معمولا دارای یک سری پوشه هم نام با پوشه های اصلی اپن کارت هستند مثل : admin و catalog و در بعضی ها پوشه image و system هم وجود دارد، بعضی از ماژول ها هم پوشه ای غیر از پوشه های اصلی دارند، در صورتی که ماژول دارای فایل ویکیومد باشد، پوشه vqmod هم وجود دارد، بعضی از ماژول ها هم مثل ماژول های ویکومد فقط پوشه ویکومد دارند یا فقط یک فایل xml هستند.

نصب ماژول :

معمولا نصب این گونه ماژول ها کار خاصی ندارد، یا پوشه ها داخل پوشه ای مثل upload است و باید محتوای آن را آپلود کنید یا اینکه باید فایل را به همان صورتی که دانلود کرده اید در روت (مسیر اصلی نصب اپن کارت مثل پوشه public_html) آپلود و از حالت فشرده خارج کنید.

مسیر فایل های ویکومد هم پوشه vqmod/xml است، که همین که فایل با پسوند xml را به اپن پوشه منتقل کنید (در حالی که ویکومد در فروشگاهتان نصب باشد)، فایل ویکمومد به هسته اعمال و فعال می شود.

نکته : اگر به هر دلیلی فایل ویکیومد دارای خطا بود فقط با اضافه کردن_ (underline) به انتهای پسوند فایل، فایل غیرفعال می شود.

بعد از آپلود هم با توجه به اینکه افزونه از چه نوعی می باشد به مسیر مدیریت >> افزونه ها >> زیرمنو مورد نظر می روید و ماژول را نصب می کنید، بعد از نصب هم با کلیک بر روی ویرایش می توانید به صورت دلخواه از افزونه استفاده کنید.

  • امتیاز دادن 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر