opencartfarsi

بروزرسانی به سایر نسخه های 2

Recommended Posts

قبل از هر چیزی ابتدا از فایل های اپن کارت و دیتابیس فروشگاه خود بکاپ بگیرید تا اگر در قسمت مراحل بروزرسانی مشکلی وجود داشت بتوانید فروشگاهتان را به حالت قبل برگردانید.

قبل از بروزرسانی پوشه ویکیومد، فایل های ocmod و فایل های بخش تغییرات مدریت اپن کارت قبلی تان را حذف کنید، به خاطر اینکه تغییرات هسته معمولا به نحوی است که برخی از این فایل ها روی نسخه جدید کار نمی کنند، برای همین بهتر است حذف شوند و بعد از بروزرسانی در صورت سازگار بودن نصب شوند.

همچنین کش تغییرات را توسط این آموزش حذف کنید، بدلیل اینکه دیده شده در صورت حذف نشدن امکان نمایش خطا در صفحه آبگرید وجود دارد.

نحوه انجام بروزرسانی

بروزرسانی اپن کارت به 2 صورت انجام می شود:

  1. حذف همه فایل های اپن کارت فعلی شما به غیر از فایل های config.php و admin/config.php و پوشه image و پس از آن آپلود نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install
  2. جایگزینی نسخه جدید بدون فایل های config.php و admin/config.php روی نسخه فعلی تان و انجام آپگرید با رفتن به آدرس YourShop.ir/install

توجه داشته باشد بروزرسانی هسته اپن کارت باعث ناسازگاری فروشگاه شما یا ماژول ها و قالب فروشگاهتان می شود، پس نیاز است قبل از بروز رسانی با پشتیبانی فنی فروشگاهتان تماس بگیرید تا امکان بروزرسانی قالب یا سایر امکانات اضافی فروشگاهتان را به نسخه جدید را برایتان فراهم نماید.

برای بروزرسانی از نسخه 1.5 اپن کارت به نسخه 2 می توانید از این آموزش بروزرسانی استفاده نمایید.

برای بروزرسانی فروشگاهتان به آخرین نسخه فعلی (2.3.0.2) باید فروشگاهتان را یکی یکی آپگرید کنید تا به نسخه آخر برسید، مثلا اگر نسخه شما 2.0.1.1 است باید از 2.0.1.1 به 2.0.3.1 و از 2.0.3.1 به 2.1.0.1 و از 2.1.0.1 به 2.2.0.0 و از آن به 2.3.0.2 طبق دستورالعمال بالا بروزرسانی نمایید.

 

توجه : چون در نسخه های منتشر شده ویکیومد و ocmod باهم فعال هستند بهتر است اول ویکیومد را نصب کنید (YourSop.ir/vqmod/install)، سپس کش تغییرات را با رفتن به مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات" و کلیک روی دکمه "بارگذاری مجدد" ایجاد کنید.
نکته : در صورتی هم که مشاهده کردید تاریخ شمسی نمایش داده نمیشود کافی است پس از فعال شدن تاریخ شمسی پاورقی، به مسیر "سیستم >> تنظیمات" رفته و تنظیمات فروشگاه را مجددا ذخیره نمایید تا فرمت نمایش تاریخ ثبت شود و امکان نمایش تاریخ وجود داشته باشد.

 

نکاتی برای بروزرسانی از 2.0.3.1 به 2.1.0.1 :
1. ویرایش فایل config.php و admin/config.php و ویرایش مقدارهای زیر:
    DIR_CACHE - تغییر مسیر به پوشه system/storage/cache/
    DIR_DOWNLOAD - تغییر مسیر به پوشه system/storage/download/
    DIR_UPLOAD - تغییر مسیر به پوشه system/storage/upload/
    DIR_LOGS - تغییر مسیر به پوشه system/storage/logs/
    DIR_MODIFICATION - تغییر مسیر به پوشه system/storage/modification/
2. رفتن به مسیر "مدیریت >> سیستم >> کاربران >> رابط برنامه نویسی نرم افزار (API)" و ایجاد یک کاربر جدید
3 . رفتن به "تنظیمات فروشگاه >> تب گزینه ها" و تعیین این کاربر API به عنوان کاربر پیش فرض و ذخیره تغییرات
مابقی کارها برای بروزرسانی مثل نسخه های قبلی می باشد.

توجه : باتوجه به تغییر شیوه ذخیره اطلاعات ماژول های اپن کارت در دیتابیس نسبت به نسخه 2.3.0.1 به صورت پیش فرض ماژولی بعد از آپگرید نمایش داده نمی شد و برای نمایش صحیح ماژول ها باید آنها را حذف و مجددا نصب می کردید، اما در بروزرسانی جدید این مشکل در نسخه ما حل شده است و ماژول های حالت پیش فرض اپن کارت فعال هستند (در صورتی که ماژولی درست کار نمی کند، ماژول را حذف و مجددا نصب کنید!).

 

نکته برای بروزرسانی از 2.1.0.1 به 2.2.0.0 :
بعد از فرایند بروزرسانی و اینکه به گروه کاربری مدیریت ارشد رفتید و اجازه دسترسی همه قسمت ها را دادید و تنظیمات را هم مجددا ذخیره کردید، به مسیر "افزونه ها >> قالب" بروید و قالب پیش فرض را ویرایش و ذخیره کنید.
این طوری اگر با خطای عدم وجود ابعاد تصویر برای ساخت کش تصاویر محصولات مواجه شده باشید، آن خطا نیز رفع می شود.

 

  • امتیاز دادن 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر