opencartfarsi

چگونگی حذف کش تغییرات

Recommended Posts

همان طور که می دانید در نسخه 2 یک قسمت تغییرات داریم که در مسیر "مدیریت >> افزونه ها >> تغییرات" که این کش بعد از کلیک روی دکمه "بارگذاری مجدد" موجود در این صفحه ساخته می شود و این کش همیشه ثابت است تا اینکه مجددا روی همین دکمه کلیک کنید.

نکته : زمانی که شما هسته را تغییر می دهید یا چیزی به صورت دستی به هسته یا قالب اضافه می کنید اگر کش تغییرات شما فعال باشد، احتمالا دیده اید که تغییراتی که به هسته یا قالب اعمال کرده اید دیده نمی شود! در این حالت با کلیک مجدد روی دکمه "بارگذاری مجدد" کش ساخته می شود و اون تغییرات هم در کش اعمال می شوند.

با همه این موارد شاید شما هنوز هم ندانید فایل های این کش در کجا هستند؟! در اپن کارت 2 با توجه به نسخه، 2 مسیر برای این کش وجود دارد :

نسخه 2.0.1.1 و نسخه 2.0.3.1 در پوشه system/modification می باشد.

نسخه 2.1.0.1 و نسخه 2.2.0.0 و نسخه 2.3.0.2 (و احتمالا نسخه های بعدی) در پوشه system/storage/modification می باشد.

خیلی وقت ها برای کاربران پیش آمده که یک ماژول ocmod نصب کرده اند که باعث خطا دادن یا سفید شدن صفحه فروشگاه یا مدیریت شده است، یا که حتی با اولین بار ایجاد کش تغییرات این مشکل پیش آمده، در این موارد می توانید با حذف کش تغییرات این مشکل را حل کنید و سپس ماژول ocmod تان را به همان صورتی که اضفه کرده بودید حذف کنید و بعد از رفع مشکل بعدا می توانید مجددا کش را ایجاد کنید.

همچنین از آنجایی که تمامی نسخه های 2 اپن کارت فارسی به همراه ویکیومد منتشر شده اند، در صورتی که شما ترتیب نصب و فعال سازی ویکیومد و تغییرات را اشتباه انجام دهید (اول باید ویکیومد نصب شود، سپس کش تغییرات ایجاد شود) در پنل مدیریت ویکیومد خطای عدم وجود کش ویکیومد (یا خطاهای دیگر که دلیل بر همین موضوع است) مشاهده می کنید، که برای رفع این مشکل باید کش تغییرات حذف شود، سپس کش ویکیومد به صورت اتوماتیک ایجاد می شود، در انتها می توانید مجددا کش تغییرات را ایجاد کنید!

نحوه حذف کش تغییرات :

1. در صورتی که مدیریت فروشگاه شما بدون مشکل باز می شود و امکان دسترسی به مسیر "افزونه ها >> تغییرات" از طریق مدیریت وجود دارد، با کلیک بر روی دکمه نارنجی رنگ "پاک کردن"، کش تغییرات شما حذف می شود.

2. در صورتی که مدیریت فروشگاه شما دچار مشکل شده و امکان دسترسی به مسیر "افزونه ها >> تغییرات" از طریق مدیریت وجود ندارد شما باید از طریق کنترل پنل هاست وارد شود، سپس به File Manage وارد شوید و با حذف پوشه های داخل پوشه modification کش تغییرات شما حذف خواهد شد.

 

  • امتیاز دادن 3

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر